Laser game – co to je?

Laser game je akční sportovně společenská hra. Představuje jedinečné propojení pohybu, zábavy a adrenalinu! Zažijete při ní pocity hrdinů v akčním filmu, prověříte si všechny smysly a procítíte celé tělo!

Hra probíhá v zatemněné aréně s důmyslně rozmístěnými překážkami. Speciální osvětlení a hustá mlha vás vtáhnou do úplně jiné reality. A při tom Vám hraje nadupaná hudba! V aréně se budete takticky pohybovat, schovávat se, plížit a získávat body za zasažení protivníků do senzorů, anebo za to, že oni nezasáhnout Vás. Vyjdete z arény zpocení, zadýchaní, ale usměvaví. O tom je laser game! Skvělá zábava pro děti i dospělé. Tak si nasaďte vesty, popadněte zbraně a hurááá! Věřte nám, je mnohem lepší si ji zkusit zahrát nežli stokrát o ní číst nebo slyšet.

Jak laser game probíhá

Laser game může hrát najednou 18 hráčů rozdělených až do 9 týmů. Před hrou Vám vysvětlíme herní mód, který jste si vybrali a zapůjčíme speciální vestu se zbraní. Na vestě i na zbrani jsou umístěny senzory, kterými, po jejich zasažení, získáváte body a deaktivujete protivníka. Hra začíná spuštěním hudby. Po dobu následujících 12 minut se snažíte dosáhnout co nejvyšší počet bodů pro sebe anebo pro celý tým. Ale pozor, získávání bodů se může v herních módech lišit. Bodový stav, rychlost střelby anebo velikost štítu si můžete vylepšit zasahováním bází a terčů ve správný čas. Při hře Vám pomáhají různě rozestavěné překážky včetně střílen pro lepší přehled o soupeřích.

Po zásahu od soupeře se Vám ze zbraně ozve zvukový signál a Vaše vesta a zbraň bude po dobu 3-5 vteřin neaktivní. Po tuto dobu nebudete moci střílet, ale ani být znovu zasažen. Po uplynutí této doby jste opět plně aktivní a můžete pokračovat v boji.

Každá zbraň je vybavená displejem, kde vidíte svoje aktuální skóre, jméno, velikost štítu a i typ zbraně, kterou právě používáte. Na výběr máte samopal – pro přesné a vzdálenější střely nebo brokovnici – vhodnější na bližší vzdálenost sice s větším rozptylem, ale menší přesností.

Po skončení hry se vrátíte ke vstupu do arény, kde je umístěna obrazovka s výsledky. Na baru Vám vytiskneme i individuální statistiku, kde kromě skóre uvidíte i Vaši úspěšnost střelby, kdo z hráčů byl Váš hlavní nepřítel a zasahoval Vás a naopak koho jste nejvíckrát zasáhli Vy. Také uvidíte, který hráč nejvíckrát vystřelil, ať už úspěšně nebo ne. Aktuální dění v aréně je možné sledovat i na obrazovkách u baru.

Nejoblíbenější herní módy

 • Čas hry: 12 minut

  Obtížnost: začátečník

  Počet týmů: X - každý sám za sebe

  Vítěz: hráč s nejvíce body

  Zbraně: Phaser/Blaster

  Varianty hry: bez štítů / se štíty

  DEATHMATCH

  Jsi sám proti všem. Tvoje rychlost, přesnost, obratnost a taktické myšlení jsou vytříbeny do extrému. Nespoléhej se na nikoho, pouze na sebe. Poraz ostatní a získej největší počet bodů.

  logo
 • Čas hry: 12 minut

  Obtížnost: začátečník

  Počet týmů: 2 - 9

  Vítěz: tým s nejvíce body

  Zbraně: Phaser/Blaster

  Varianty hry: bez štítů / se štíty

  TEAM DEATHMATCH

  Klasická týmová hra – jeden za všechny, všichni za jednoho. Spolupracujte v týmu, kryjte se navzájem a najděte vhodnou strategii k dosažení vítězství.

  logo
 • Čas hry: 12 minut

  Obtížnost: pokročilý

  Počet týmů: X - každý sám za sebe

  Vítěz: hráč s nejvíce body

  Zbraně: Phaser/Blaster

  Varianty hry: bez štítů / se štíty

  AGENTS

  Kdo z vás je tajný agent? To aréna ukáže po chvilce hry. Když to budeš Ty, skrývej se, střílej, hlavně vydrž tak dlouho, jak to jen půjde. Sbíráš tím cenné body. Neagenti se Tě budou snažit najít a zničit, aby se posléze sami stali agenty. Šílená hra pro šílenou zábavu.

  logo
 • Čas hry: 12 minut

  Obtížnost: pokročilý

  Počet týmů: 1-9

  Vítěz: hráč / tým s nejvíce body

  Zbraně: Odstřelovačka

  Varianty hry: jednotlivci / týmy

  HUNTER

  Buď jako vlk-samotář nebo celá smečka a vyhraj lov tím, že získáš co nejvíce bodů. Musíš ale dávat pozor a každý svůj výstřel pečlivě promyslet nebo se staneš obětí sám.

  logo
 • Čas hry: 12 minut

  Obtížnost: expert

  Počet týmů: X - každý sám za sebe

  Vítěz: hráč s nejvíce body

  Zbraně: Phaser/Blaster

  GLADIATORS

  Probojuj se na vrchol a získej slávu.

  Hráči se zvyšujícím se počtem získaných bodů dosahují vyšší úrovně s odolnějším štítem. Tím je lepší hráč stále hůře porazitelný. Ale POZOR - poražení v bitvě ztrácejí body a můžou padnout až na samý počátek

  Úrovně

  1. úroveň - LEVEL 1 - zelená - štít 100

  2. úroveň - LEVEL 2 - modrá - štít 110

  3. úroveň - LEVEL 3 - růžová - štít 120

  4. úroveň - LEVEL 4 - červená - štít 130

  5. úroveň - LEVEL 5 - zlatá - štít 140

  logo
 • Čas hry: 12 minut

  Obtížnost: pokročilý

  Počet týmů: X - každý sám za sebe

  Vítěz: hráč s nejvíce body

  Zbraně: Phaser/Blaster

  JAGGERNAUT

  Střílečka všech proti všem, každý bojuje o svoje body. Je tu ale malá komplikace. Pár hráčům je na počátku hry přidělena výhoda v podobě speciální výstroje, zaručující lepší odolnost a rychlejší palbu. Body se pak nabírají snadněji. Když to nejsi Ty, nezoufej. Svou šikovností ji můžeš získat pro sebe. Stačí jenom hráče s touto výstrojí porazit a je Tvá...ale jenom do doby, než se najde Tvůj přemožitel.

  logo

Doporučení ke hře

Doporučujeme sportovní obuv. Naboso nebo v podpatcích je to výrazně nebezpečnější. Je dobré mít tmavší oblečení, aby Vas bylo v přítmí arény co nejméně vidět a mohli jste se nepozorovaně přiblížit ke svému soupeři. Pro jistotu si vezměte s sebou náhradní tričko nebo ručník – jako ve skutečném boji na život a na smrt se ani u nás neobejdete bez kapek nebo krůpějí potu.

Jedna hra laser game trvá 12 minut čistého času. Rezervace herního času je na 20 minut.

Pravidla

1. Neběhejte a nelehejte si na zem - pohybujte se takticky.

2. Do arény nevstupujte s jídlem, pitím a se žvýkačkou.

3. Nelezte po překážkách a nepřemísťujte je.

4. Mějte obě ruce na zbrani.

5. Fyzický kontakt s ostatními hráči není přípustný.

Časté dotazy

Jak dlouho trvá jedna hra laser game?

Jedna hra trvá 12 minut čistého času. Laser game však nekončí po jednom zásahu jako na paintballu. Po zásahu se po pár sekundách znovu aktivujete a vracíte se do hry.

Od kolika let je možné laser game hrát?

Nemáme stanovený věkový limit. Ze zkušenosti víme, že děti začíná laser game bavit zhruba od 8 let. Hráli u nás ale i mladší děti.

Je možné sledovat dění v aréně?

Ano, v prostorách u baru jsou umístěny obrazovky s online přenosem z arény a s aktuálním skóre.

Máte sprchy?

Sprchy nemáme. K dispozici máme převlékací kabinky a skříňky na odložení věcí.

Jak lze u Vás platit?

Platit je možné v hotovosti, platebními kartami (VISA, VISA Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, Diners Club, JCB Cards, Discover. Nepřijímáme však American Express), bonusovým programem ActivePass anebo na fakturu v případě firemních akcí.

Je možné se u Vás občerstvit?

Ano, na baru máme velký výběr nealko nápojů, pivo anebo Cider. Energii doplníte i kávičkou anebo různými malými sladkými nebo slanými pochoutkami.

Lze u Vás zaparkovat?

Aréna je v centru Prahy 1, kde platí modré zóny, takže parkovat se zde dá pouze s platnou parkovací kartou. Nejbližší placené parkoviště je na Karlově náměstí (cca 500 m).